AF Media GmbH

Trabzon’da özel gösterİm

Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan TRT ortak yapımı ‚Kesişme, İyi ki Varsın Eren‘ filminin Trabzon özel gösterimi yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Vizyona girdiği bir hafta içerisinde yaklaşık yarım milyon kişiye ulaşarak 2022’nin en iyi giriş yapan Türk filmi olan ‚Kesişme, İyi ki Varsın Eren’in Trabzon özel gösterimi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Yapımcılığını Mustafa Uslu/Dijital Sanatlar’ın üstlendiği filmin Trabzon özel gösterimine, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ve aile üyeleri, şehit Ferhat Gedik’in annesi Hatice Gedik, eşi Cemile Gedik, kızı Kayra Gedik, oyuncular Rahman Beşel (Eren Bülbül), Alayça Öztürk Gidişoğlu (Cemile Gedik), Kemal Balıbaş (Fethi Sekin), Atay Yıldız (Çavuş Yusuf Atay), Ömer Asaf Kurtuluş (Eren Bülbül 5 yaş) ve senarist Mert Dikmen katıldı.

Gösterim öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Trabzon Valisi Ustaoğlu, filmin önemine vurgu yaptı. Ustaoğlu, „Ülkemizin milli birliğine, beraberliğine, kardeşliğine çok önemli katkısı olacağına inandığımız, gençlerimizde milli heyecan oluşturma noktasında, çok ciddi mesajları içerisinde barındıran bu filmin, gerçekten ihtiyacımız olan bir dönemde seyirciyle buluşturulması çok anlamlı oldu. Trabzon adına filmin yapılmasında emeği geçen TRT ailesine ve Yapımcı Mustafa Uslu ile tüm film ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.“ dedi.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol ise filmin dördüncü özel gösterimini Trabzon’da gerçekleştirmenin önemine işaret ederek, „Gelecek nesillerimize de taşıyabileceğimiz kıymetli bir eseri ortaya koyuyoruz. İnşallah bu manada ‚Kesişme; İyi ki Varsın Eren‘ filmimiz, layıkıyla nesilden nesile izlenen, onların hatıralarını yad eden bir kahramanlık mücadelesi olarak sinema tarihine geçecektir.“ diye konuştu.

Film gösteriminin sonunda şehitlerimiz Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’in aileleri gözyaşlarını tutamadı. Filmi izleyenler, beğenilerini dile getirerek oyunculara yoğun ilgi gösterdi.

Şehit Eren Bülbül’ün doğum gününde, 1 Ocak 2022’de tüm Türkiye’de 800 sinema salonu ile Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Norveç, Danimarka, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, 5 Ocak Çarşamba günü Belçika’da, 6 Ocak Perşembe günü ise Azerbaycan’da vizyona giren Kesişme, İyi ki Varsın Eren, yarım milyona yakın seyirciyle pandemi sonrası en büyük gişeyi yapan Türk filmi oldu.

TRT ortak yapımı ‚Kesişme; İyi ki Varsın Eren’in yapımcılığını ‚Ayla‘, ‚Naim Süleymanoğlu‘, ‚Müslüm‘ filmlerinin yapımcısı, Dijital Sanatlar Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu üstlendi.

Sinemamızın usta ismi İsmail Hacıoğlu’nun Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik rolüyle müthiş bir performans sergilediği filmde, Trabzonlu genç oyuncu Rahman Beşel Eren Bülbül, Alayça Öztürk Gidişoğlu Cemile Gedik, Mutlunur Lafçı Ayşe Bülbül ve Emir Çiçek ise Hasan Bülbül karakterlerini başarıyla canlandırdı.
Müziklerini Fahir Atakoğlu’nun yaptığı „filmin senaryosunu Mert Dikmen, Alper Uyar ve Özer Feyzioğlu kaleme aldı.

Tags: