AF Media GmbH

John Malkovich FİLM ÇEKMEK İÇİN TÜRKİYE’YE GİDECEK  

John Malkovich, çekimlerinin bir bölümü İzmir’de gerçekleştirilecek göçmen filmi ‘The Strangers Case’de rol almak üzere Türkiye’ye gidecek. Malkovich, İstanbul Night Flight’da ‚The Music Critic Show‘ adlı gösterisi için 2020’de de Türkiye’de bulunmuştu. ‘The Strangers Case’ adlı göçmen hikâyesine sahip filmin yüzde 75’i Türkiye’de çekilecek. 

Filmde Emmy Ödüllü ABD’li oyuncu, yönetmen ve yapımcı John Malkovich de rol alacak. Malkovich’e eşlik edecek oyuncular ise Fransız Omar Sy ile Lübnanlı Nadine Labaki. John Malkovich, İstanbul Night Flight konserler serisinde sahne almak için 2020’de de ülkemize Türkiye’de bulunmuştu. Malkovich, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği gösterisine yönelik „Bu gösteriye 10 yıldır hazırlanıyoruz. İstanbul, gösterimiz için çok önemli bir durak. Burada olmaktan çok mutluyuz“ demişti. 

Çocukları için daha iyi bir hayat arayışı içerisindeki Suriyeli dört ailenin Türkiye üzerinden Yunanistan’a göç ederken yaşadıklarını hikâye edinecek olan ‘The Strangers Case’in çekim mekânlarından biri İzmir’in Tuzla ilçesi olacak. ‘The Strangers Case’inoyuncuları kadar yönetmeni de bir hayli ünlü.

Mültecilere yardım etmesiyle de tanınan ABD’li yönetmen, senarist ve yapımcı Brandt Andersen, ‘Everest’, Mark Wahlberg’in başrolde olduğu ‘Lone Survivor’, başrollerini Denzel Washington ile Mark Wahlberg’in paylaştığı ‘2 Guns’, Martin Scorsese’nin yönettiği ‘Silence’ ve Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı ‘American Made’in yapımcılarından. Brandt Andersen, 2020’de senaryosunu yazdığı, yönettiği; Yasmine Al Massri, Massa Daoud, Omar Sy ve Jason Beghe’nin rol aldığı kısa film ‘Mülteci‘, Akademi Ödülleri’nde Oscar’a aday gösterildi. Film, Cannes Film Festivali’nin bölümlerinden olan French Riviera Film Festivali’nde ‘En İyiYönetmen’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ve ‘En İyi Kısa Drama’ dalında ödüller kazandı.

Tags: