AF Media GmbH

HAKİKAT: ŞEYH BEDRETTİN FİLMİNİN GALASI BÜYÜK SES GETİRDİ!

Mutasavvıf, düşünce insanı Şeyh Bedreddin’in hayatını anlatan “Hakikat” Türkiye vizyon tarihinden bir gün önce 7 Ekim’de Avrupalı sinemaseverlerle buluştu. Rotterdam ve Berlin galalarıyla Avrupa’da vizyona merhaba diyen film sinemaseverlerin büyük ilgisiyle karşılandı. Avrupa’da Türk Sinemasına duyulan büyük özlem, filmin güçlü oyuncu kad- rosunun katılımıyla gerçekleşen gala geceleriyle yeniden sinemaseverlerin yüzünü güldürdü.

İmece Film’in yapımcılığını üstlendiği “Hakikat’’ Şeyh Bedreddin Avrupa’da AF Media dağıtım şirketinin aracılığıyla vizyona girdi. Filmde Şeyh Bedreddin’i usta sanatçı Suavi, Bedreddin’in kader arkadaşları Börklüce Mustafa’yı Bülent Emrah Parlak, Torlak Kemal’i ise Saygın Soysal canlandırdı. 

Çarpıcı hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla Türk Sinemasında ses getirecek film Avrupa’da Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, ve Azerbaycan’da gösterimde. İngiltere de ise 14 Ekim’de Londra’da yapılacak gala gecesiyle Beyazperde’de sinemaseverlerle buluşacak.