AF Media GmbH

21.ULUSLARARASI FRANKFURT TÜRK FİLM FESTİVALİ 25 EKİM’DE BAŞLIYOR!

20-25 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan ve COVID-19 salgını kapsamında alınan önlemlerden dolayı ertelenen 21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali, 25- 30 Ekim 2021 tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleşiyor.

Pandemi nedeniyle verilemeyen 2020 festival ödülleri ve 2021 yıllarının tüm ödüllerinin de sahiplerine takdim edileceği bu yılki festival, Türk ve Alman jüri üyelerinin yanı sıra Türk, Alman ve Avrupa sinemasının önde gelen isimlerini bir araya getirecek.

Türkiye proje ortağı olarak destek veren FİLM-SAN Vakfı iş birliğiyle hazırlanan 21. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, Hessen Başbakanı Volker Bouffier, Bilim ve Sanat Bakanlığı Müsteşarı Ayşe Asar, Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ile Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer himayesinde gerçekleşiyor.

20. Uluslararası Türk Film Festivali Vefa Ödülü 5 Ocak 2018 yılında kaybettiğimiz sanatçımız Münir Özkul’a layık görülmüştü. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl verilemeyen ödül, sanatçının ailesine 21. Uluslararası Türk Film Festivali’nde sunulacak.

Geçtiğimiz yıl festivalin 2020 Yaşam Boyu Onur Ödülleri Füsun Demirel ile Selçuk Yöntem olarak belirlenmişti. Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’in ödülleri de yine 2021 festival programı kapsamında verilecek.

2021 vefa ödülü ise unutulmaz sinemacı Bilge Olgaç’ın ailesine takdim edilecek. Festivalin bu yılki yaşam boyu onur ödülünün sahipleri ise Halil Ergün ve Suna Yıldızoğlu olarak açıklandı.

2020 yılında Pandemi nedeniyle gerçekleşemeyen festivalin ‘Altın Elma’ ödülleri de  bu yıl 27 Ekim akşamı Frankfurt’ta sahiplerini bulacak.

2021 Altın Elma ödülleri ise 30 Ekim Cumartesi gecesi sahiplerini bulacak.
Festival programı ile ilgili detaylı bilgiye festivalin web sayfasından ulaşabilirsiniz.

https://www.turkfilmfestival.de